Finanse

Rozwiązania IT za pieniądze Unii Europejskiej – sprawdź możliwości

Rozwiązania informatyczne to dla biznesu podstawowe narzędzie pracy. Jednak każde narzędzie trzeba dostosowywać do zmieniających się warunków – rozwijać je lub wymieniać na nowocześniejsze aplikacje.

Rozwiązania informatyczne to dla biznesu podstawowe narzędzie pracy. Jednak każde narzędzie trzeba dostosowywać do zmieniających się warunków – rozwijać je lub wymieniać na nowocześniejsze aplikacje. Niestety takie zmiany generują wydatki, które dla wielu średnich firm są zbyt dużym obciążeniem finansowym. Rozwiązaniem jest dofinansowanie projektu IT z UE. Sprawdź czy Twoja firma może złożyć wniosek w ramach działania 8.2.

Działanie 8.2 (Wspieranie Wdrażania Elektronicznego Biznesu Typu B2B) skupia się na projektach IT, które przyspieszają i uproszczają obrót gospodarczy firmy. Na dotacje mogą więc liczyć projekty, których celem jest m.in. sprawniejsza komunikacja i automatyzacja procesów realizowanych pomiędzy kontrahentami (np. w zakresie zamówień towarów, podzespołów czy usług) lub wymiana dokumentów w formie elektronicznej (np. dokumentów księgowych).
Kto może starać się o dotację?
O dotacje mogą się starać mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, które są samodzielnymi spółkami tzn. nie należą do grup kapitałowych. Największe szanse na dofinansowanie projektu mają firmy zatrudniające do 250 osób, których roczne obroty nie przekraczają 20 milionów euro.

Jaka jest wielkość dofinansowania?
Minimalna wartość wsparcia wynosi 20 tys. PLN. Z kolei maksymalna wartość dotacji to 2 mln PLN. Należy jednak pamiętać, że wielkość dotacji zależy od kilku czynników:
– lokalizacji projektu
– wielkości firmy (wielkość zatrudnienia i obrotów)
– kategorii wydatków:
a) część inwestycyjna projektu (usługa wdrożeniowa, licencje, sprzęt): do 70% dofinansowania,
b) promocja projektu: do 85%,
c) doradztwo: do 50%,
d) szkolenia specjalistyczne: 45%.
Jakie elementy projektu można dofinansować?
Dofinansowanie projektu IT w działaniu 8.2 obejmuje:
– koszty personalne osób/firmy bezpośrednio zaangażowanej w realizację projektu,
– zakup analiz przygotowawczych oraz usług doradczych i szkoleniowych o charakterze informatycznym, technicznym, wdrożeniowym, prawnym i innych usług eksperckich związanych z projektem,
– zakup licencji na wdrażane rozwiązanie,
– specjalistyczne szkolenia,
– zakup sprzętu IT,
– promocja wdrożonego rozwiązania.

A to już wiesz?  Kolory w biurze – pomagają efektywniej pracować i dobrze się czuć

Kiedy można złożyć wniosek?
Nabór w 2010 r. odbędzie się między 29 października a 30 listopada. Choć czasu na pierwszy rzut oka jest jeszcze sporo, przygotowywanie wniosku należy rozpocząć już teraz.

Dlaczego działanie 8.2 jest atrakcyjne dla firm średniej wielkości?
Poprzez narzucone kryteria formalne działanie 8.2 jest programem unijnym dedykowanym dla polskich firm średniej wielkości. Co ważniejsze, charakteryzuje się mniejszą konkurencją niż projekty inwestycyjne. W 2009 roku w ramach III naboru dla działania 8.2 o jedną dotację walczyły tylko 3 firmy. To ponad 30% szans na pozyskanie dotacji przez Państwa firmę!Zainteresowanych pozyskaniem dotacji UE na projekty IT prosimy o kontakt.
Z: http://www.pressoffice.pl/finanse,t631628991?more=1505844504

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy