Ciekawostki

EGB Investments SA – już wkrótce na NewConnect

EGB Investments, spółka działająca w branży windykacyjnej, planuje przed końcem 2010 roku zadebiutować na rynku NewConnect. Środki pozyskane od inwestorów spółka zamierza przeznaczyć na zwiększenie

EGB Investments, spółka działająca w branży windykacyjnej, planuje przed końcem 2010 roku zadebiutować na rynku NewConnect. Środki pozyskane od inwestorów spółka zamierza przeznaczyć na zwiększenie skali działalności – mówi Krzysztof Matela, prezes zarządu EGB Investments SA.

“Jednym z elementów planu strategicznego EGB Investments na 2010 rok jest debiut na rynku NewConnect. Wejście na rynek alternatywny pozwoli spółce na pozyskanie kapitału niezbędnego do realizacji założeń strategicznych, a w perspektywie, do 2012 roku, debiut na rynku głównym GPW” – tłumaczy Krzysztof Matela.

Strategia spółki na najbliższe lata zakłada między innymi poprawę pozycji rynkowej w zakresie nabywania portfeli wierzytelności korporacyjnych i detalicznych, zwiększenie wartości i wolumenu pozyskiwanych portfeli w zakresie windykacji na zlecenie oraz utrzymanie pozycji lidera w zakresie innowacyjności i nowatorskich rozwiązań rynkowych dzięki tworzeniu i wdrażaniu nowych usług.

Działalność EGB Investments opiera się na: windykacji portfeli nabywanych przez spółkę, świadczeniu usług windykacyjnych na rzecz innych podmiotów, obsłudze wierzytelności sekurytyzowanych oraz świadczeniu usług due diligence portfeli wierzytelności oferowanych na rynku do sprzedaży.
Z: http://www.pressoffice.pl/finanse,t631628991?more=1555792094

A to już wiesz?  Fitch podniósł rating Energi do BBB

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy