Poradnik Wiadomości Branżowe

Pko Bank Polski wspiera młodych programistów

54 drużyny z całej Polski wezmą udział w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. PKO Bank Polski już po raz drugi jest głównym sponsorem tych zmagań, a Fundacja PKO Banku Polskiego ponownie ufunduje

54 drużyny z całej Polski wezmą udział w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. PKO Bank Polski już po raz drugi jest głównym sponsorem tych zmagań, a Fundacja PKO Banku Polskiego ponownie ufunduje stypendia dla pięciu zwycięskich drużyn na łączną kwotę 45 tysięcy złotych.

Trzyosobowe drużyny będą miały do rozwiązania od 8 do 12 zadań algorytmiczno-programistycznych w czasie maksymalnie 5 godzin. Rozwiązania będą oceniane na żywo w trakcie zawodów przez profesjonalne jury. Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym odbędą się w dniach 27-28 października br. na Uniwersytecie Warszawskim, który we współpracy z Fundacją Rozwoju Informatyki jest organizatorem przedsięwzięcia.

Sponsorem głównym zawodów jest PKO Bank Polski, zaś na zdobywców pięciu pierwszych miejsc czekają stypendia naukowe w łącznej wysokości 45 tys. zł, ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Działania w obszarze oświaty i nauki są z naszego punktu widzenia jednymi z kluczowych czynników rozwoju społeczeństwa i stanowią podstawę rozwoju gospodarczego w naszym kraju. Polscy uczniowie, studenci i młodzi naukowcy osiągają spektakularne wyniki w międzynarodowych zawodach informatycznych, a my konsekwentnie wspieramy ten potencjał. Jesteśmy przekonani, że rozwijanie pasji i wspieranie talentów młodych ludzi zawsze procentuje – podkreśla Urszula Kontowska, Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Najlepsze drużyny wyłonione w Mistrzostwach Polski wezmą następnie w listopadzie br. udział w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w Krakowie, natomiast kolejnym etapem są Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym 2013 w Sankt Petersburgu. Sponsorem głównym drużyn Uniwersytetu Warszawskiego jest PKO Bank Polski. Najlepsze polskie drużyny, które zakwalifikują się do Mistrzostw Europy Środkowej, a także drużyny, które w Mistrzostwach Świata zdobędą złoty, srebrny lub brązowy medal, otrzymają od Fundacji PKO Banku Polskiego stypendia naukowe w łącznej wysokości 60 tys. zł.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym organizowane są od 1996 roku. Tegoroczne zawody zostały objęte patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

A to już wiesz?  BRE Ubezpieczenia z Perłą Najwyższej Jakości dla Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za 1. półrocze 2012 roku wyniósł 1,95 mld zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik „The Banker”. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie „The Best Annual Report” w kategorii Banki i instytucje finansowe. Bank otrzymał także Nagrodę Główną w rankingu „50 największych banków w Polsce 2012” branżowego miesięcznika „Bank”. Doceniona została m.in. dynamika wzrostu sumy bilansowej Banku, a także całokształt jego rynkowej aktywności. Dodatkowo „Gazeta Bankowa” wyróżniła Bank za „Najwyższą efektywność” w swojej kategorii. PKO Bank Polski po raz kolejny zwyciężył w badaniu infolinii bankowych przeprowadzonym przez firmę ARC Rynek i Opinia.
PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu „The Banker” wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu „Rzeczpospolitej” – „Polskie Marki 2011” jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Jest także najbardziej wartościowym krajowym bankiem, według rankingu „100 najcenniejszych firm Newsweeka”. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców sektora bankowego w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global, jak i stowarzyszenia AIESEC przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju.

A to już wiesz?  Finansowanie nieruchomości turystycznych z Monument Fund

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy