Poradnik Wiadomości Branżowe

Nowa linia – nowy system. ROCKWOOL inwestuje w Małkini

ROCKWOOL Polska sfinalizował kolejną inwestycję w zakładzie w Małkini. Nowa linia do produkcji płyt lamelowych frezowanych i gruntowanych rozpoczęła pracę w czerwcu. Produkowane na niej materiały stanowią główny element nowego

ROCKWOOL Polska sfinalizował kolejną inwestycję w zakładzie w Małkini. Nowa linia do produkcji płyt lamelowych frezowanych i gruntowanych rozpoczęła pracę w czerwcu. Produkowane na niej materiały stanowią główny element nowego systemu garażowego ECOROCK FG.

Inwestycja kosztowała 5 mln zł, a budowa linii trwała od czerwca 2011 do maja 2012 roku. Linia ta produkować będzie frezowane płyty lamelowe jedno lub dwustronnie gruntowane FASROCK LG1 i FASROCK LG2. Płyty te wykorzystywane są m.in. w systemie ECOROCK FG do izolacji stropów garaży.

ECOROCK FG jest to system ociepleń stropów betonowych i belkowo-pustakowych nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, np. garażami, piwnicami, parkingami podziemnymi oraz stropów nad przejazdami. W skład systemu oprócz wyżej wymienionych płyt FASROCK LG1 i FASROCK LG2 wchodzi pełna oferta chemii budowlanej, niezbędnej do wykonania kompletnego systemu ociepleń.

– Kolejna zakończona inwestycja  w Małkini pokazuje, że nasze fabryki wciąż się rozwijają, a oferta produktów jest wciąż poszerzana. Daje to możliwości efektywniejszego wykorzystania możliwości produkcji, a jednocześnie pozwala na wprowadzanie ciągłych usprawnień technologicznych i doskonalenie procesu produkcji. – mówi Frank Christian Bartel, dyrektor techniczny ROCKWOOL.

A to już wiesz?  Twoja lokata w Złoto 10% z dostępem do 100% środków w każdej chwili

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy