Poradnik Wiadomości Branżowe

BRE Analyzer ułatwi przeglądanie wyników finansowych Grupy BRE

BRE Bank uruchomił specjalną interaktywną aplikację klasy Business Inteligence, dzięki której każdy będzie mógł szybciej i sprawniej przeglądać wyniki finansowe i dane biznesowe Grupy BRE Banku. BRE Analyzer dostępny jest pod

BRE Bank uruchomił specjalną interaktywną aplikację klasy Business Inteligence, dzięki której każdy będzie mógł szybciej i sprawniej przeglądać wyniki finansowe i dane biznesowe Grupy BRE Banku. BRE Analyzer dostępny jest pod adresem: http://breanalyzer.brebank.pl.

 

– Wierzymy, że udostępniona przez nas aplikacja do analizy danych finansowych Grupy BRE, która jest dostępna dla każdego w Internecie, będzie przydatnym narzędziem dla użytkowników, którzy chcą szybko i sprawnie mieć dostęp do wszystkich, także historycznych danych na temat wyników banku i jego spółek zależnych – mówi Wojciech Chmielewski, szef relacji inwestorskich BRE Banku. – BRE Analyzer jest narzędziem pionierskim, jednym z pierwszych i najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na świecie. Ponadto, jako pierwszy bank w Polsce udostępniliśmy w pełni audytowaną wersję online raportu rocznego Grupy – dodaje.

Aplikacja BRE Analyzer przeznaczona jest głównie dla analityków oraz dziennikarzy. Jest to jednak otwarta platforma, a więc może skorzystać z niej każdy, na przykład inwestorzy indywidualni zainteresowani wynikami Grupy BRE Banku. Nowe narzędzie ma za zadanie udostępnić w przejrzysty sposób szeroki zakres danych finansowych, pogrupowanych w oddzielne kategorie tematyczne. Pozycje i kluczowe wskaźniki są prezentowane jednocześnie w tabelach i na wykresach. Użytkownicy mogą przeglądać dane za poszczególne kwartały i lata. Wyniki finansowe dostępne są w trzech walutach: EUR, PLN, USD, według indywidualnych preferencji. Wszystkie informacje prezentowane są w wersji polskiej oraz anglojęzycznej.

Dodatkowym atutem jest możliwość bezpośredniego importu danych do Excela oraz ich drukowania. Przy pozycjach zagregowanych wystarczy jedno kliknięcie, aby wyświetlić elementy składowe i kontynuować analizę szczegółów.

Aplikacja BRE Analyzer jest przyjazna, a jej obsługa niezwykle intuicyjna. Narzędzie oparte jest o innowacyjną platformę działającą w technologii in-memory. Wszystkie niezbędne dane znajdują się w pamięci operacyjnej serwera, dzięki czemu w czasie rzeczywistym możliwe jest analizowanie danych w dowolnych przekrojach.

A to już wiesz?  Mądrze ustalane opłaty za mobilny Internet mogą znacznie zwiększyć zadowolenie klientów

BRE Bank jest pionierem w udostępnieniu tak zaawansowanego narzędzia analitycznego szerszemu gronu użytkowników przez stronę internetową. W obszarze relacji inwestorskich i raportowania finansowego BRE Analyzer jest jednym z pierwszych tego typu rozwiązań na świecie. W przygotowaniu aplikacji Bank wspierała firma Hogart.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy