Ciekawostki Poradnik

Ubezpieczenia posagowe

Na kilka dni przed końcem wakacji portal Ubezpieczeniaonline.pl przypomina o ubezpieczeniach posagowych, które są najbardziej powszechną formą zabezpieczania finansowej przyszłości dziecka.

Polisa posagowa jest ubezpieczeniem na życie, a jej głównym beneficjentem jest dziecko. Zakupu tego rodzaju ubezpieczenia mogą dokonać rodzice, oraz osoby bliskie, np. dziadkowie. Każdy Internauta, na stronach www.ubezpieczeniaonline.pl, może zapoznać się z dostępnymi na rynku polisami i wybrać ubezpieczenie najbardziej dopasowane do jego potrzeb, wykupując ubezpieczenie posagowe online. Na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego warto zapoznać się z ofertami towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują ubezpieczenia posagowe.

W ostatnim okresie wiele usłyszeliśmy o problemach szkół w związku z koniecznością zawarcia na czas ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dla uczniów (więcej na ten temat: w aktualnościach serwisu www.ubezpieczeniaonline.pl: „Bezpieczna szkoła”). Uwagę rodziców angażują również wydatki na tzw. :wyprawkę szkolną”, która pochłania często sporą część budżetu domowego. Czym starsze dziecko, tym wydatków jest więcej. Czy przeciętny rodzic 7 – 10-cio latka zastanawia się, jak będzie utrzymywał pociechę na studiach, albo zaraz po studiach, kiedy dziecko nie zdobędzie jeszcze upragnionej pracy? A może tak już dziś zadbać o to, aby dziecko mogło studiować, nie martwiąc się o materialną sferę życia?

„Ubezpieczenie posagowe jest to program finansowy realizowany przez towarzystwa ubezpieczeń na życie i przeznaczony do utworzenia kapitału, który dorosłe już dziecko będzie mogło wykorzystać w przyszłości. Ubezpieczyciele proponują jednocześnie różne koncepcje realizacji przyszłych potrzeb dziecka i ubezpieczających je osób. Proponowane przez towarzystwa programy mogą mieć charakter: oszczędnościowy lub ochronno-oszczędnościowy. Wybór ubezpieczenia powinien zależeć od tego czy wolisz przede wszystkim zbierać dziecku kapitał, czy też zabezpieczyć mu również pieniądze na wypadek swojej śmierci”. – tłumaczy Pani Alicja Szakiel, na łamach portalu Ubezpieczeniaonline.pl, w artykule Dzień Dziecka – poznaj zalety ubezpieczeń posagowych.

Ubezpieczenie posagowe ma wiele zalet. Klient wykupując polisę sam wybiera kwotę, jaką dziecko będzie dysponowało w przyszłości, sam też decyduje jak długo ubezpieczenie będzie obowiązywać i kiedy wspomniana wartość zostanie wypłacona. Suma ubezpieczenia stanowi wartość gwarantowaną wypłacaną na koniec trwania umowy. Ponadto, w razie śmierci opiekuna towarzystwo przejmuje opłacanie składek. Świadczenie wypłacane dziecku przez towarzystwo ubezpieczeniowe nie jest opodatkowane, ani podatkiem dochodowym ani spadkowym. Dzięki temu dziecko otrzymując świadczenie nie musi borykać się z uregulowaniem spraw urzędowych. Ponadto, polisa mobilizuje do oszczędzania, zabezpiecza na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych, a zyski z polisy wzrastają wraz z trwającym okresem oszczędzania.

Ubezpieczenia posagowe dostępne w portalu Ubezpieczeniaonline.pl

Portal Ubezpieczeniaonline.pl poza funkcją informacyjną spełnia także rolę sprzedażową. Oferuje podstawowe informacje na temat produktów posagowych towarzystw ubezpieczeniowych istniejących na polskim rynku, by na tej podstawie Internauta mógł dokonać właściwego wyboru polisy. Poprzez portal można szybko i w każdej chwili dokonać zakupu online polisy posagowej towarzystw ubezpieczeniowych.

TU INTER Polska S.A. – Ubezpieczenie posagowe INTER dla Mojego Dziecka (ubezpieczenie dostępne jest zarówno dla rodziców i prawnych opiekunów, jak i każdej innej osoby, której zależy na zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa finansowego i ułatwieniu mu startu w dorosłe życie. Polisa sfinansuje studia, zakup samochodu czy mieszkania, zagwarantuje zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych (inwalidztwo dziecka lub śmierć rodzica czy opiekuna prawnego). Ponadto, do polisy tej można dokupić umowy dodatkowe, takie jak: Śmierć Ubezpieczonego w Wyniku Nieszczęśliwego Wypadku, Śmierć Ubezpieczonego w Wyniku Wypadku Komunikacyjnego, Przejęcie Opłacania Składki na Wypadek Niezdolności Ubezpieczonego do Pracy czy Inwalidztwo Dziecka w Wyniku Nieszczęśliwego Wypadku);

SIGNAL IDUNA Życie Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. – Ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci (poza zbieraniem kapitału na początek dorosłego życia, zapewnia także finansową ochronę na wypadek śmierci jednego z rodziców, w postaci wypłacanej renty. Sumę Ubezpieczenia wraz z zyskami młody człowiek otrzyma, gdy osiągnie określony w umowie wiek. Polisę można uzupełnić ubezpieczeniem dorosłego na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczeniem dziecka na wypadek trwałego kalectwa wskutek nieszczęśliwego wypadku czy przejęciem opłacania składek na wypadek całkowitej niezdolności do pracy dorosłego);

Ubezpieczenie posagowe – TU Compensa S.A. – GWARANCJA POSAG (poza umówioną sumą ubezpieczenia, jaką ubezpieczone dziecko otrzyma po zakończeniu okresu wskazanego w umowie, można dokupić dodatkowe gwarancje w razie poważnej choroby ubezpieczonego, w razie trwałej utraty zdrowia uposażonego, będącej wynikiem nieszczęśliwego wypadku – towarzystwo wypłaci część sumy ubezpieczenia, proporcjonalnie do stopnia utraty zdrowia, oraz w razie śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, uposażony otrzyma dodatkową rentę).

Celem prowadzonych przez portal Ubezpieczeniaonline.pl działań jest poszerzenie oferty sprzedażowej serwisu o polisy posagowe takich towarzystw jak: Ubezpieczenie posagowe – PZU Życie – Uśmiech Dziecka (dawniej: Futura), Ubezpieczenie posagowe – Commercial Union Polska – ABSOLWENT, WARTA TU na życie S.A. – Indywidualne Ubezpieczenie Posagowe, Ubezpieczenie posagowe – Allianz Życie Polska S.A. – Indywidualne ubezpieczenie na dożycie z planem edukacyjnym.

Sprzedaż ubezpieczeń online to nowy trend, w którym Internet przestał być jedynie źródłem informacji o ubezpieczeniach, a zaczął być skutecznym narzędziem wykorzystywanym w sprzedaży produktów ubezpieczeniowych do tego stopnia, że sprzedaż internetowa stała się wręcz obowiązkowym punktem oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Dlatego też portal Ubezpieczeniaonline.pl przy współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi oferuje sprzedaż ich produktów online. W ten sposób odpowiada na wzrastające w Polsce zainteresowanie możliwością bezpośredniego dotarcia do klientów, którzy coraz częściej szukają w Internecie najbardziej użytecznych informacji i na ich podstawie podejmują decyzje o zakupie konkretnego produktu. Oferta portalu Ubezpieczeniaonline.pl stanowi odpowiedź na potrzeby zarówno towarzystw ubezpieczeniowych, jak i ich klientów. Jako niezależna multiagencja łączy w sobie cechy medium informacyjno-edukacyjnego oraz platformy sprzedaży produktów online. Tak realizowana przez portal strategia rozwoju pozwala zapewnić obecnym oraz przyszłym klientom towarzystw ubezpieczeniowych zdobywać na bieżąco aktualne informacje na temat różnego rodzaju produktów ubezpieczeniowych.

hastagi na stronie:

#ubezpieczenia posagowe porównanie#ubezpieczenie posagowe porównanie#ubezpieczenie posagowe forum#pzu usmiech dziecka opinie#polisa życie super gwarancja od kiedy obowiazuje

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy