Poradnik Wiadomości Branżowe

Sage zachęca do przekazania 1 proc. podatku

 Wraz z aktualizacją programów Symfonia Mała Księgowość i Symfonia Start Mała Księgowość, która dostępna jest od połowy stycznia br., pojawiła się możliwość automatycznego przekazania 1 proc. podatku dla

 Wraz z aktualizacją programów Symfonia Mała Księgowość i Symfonia Start Mała Księgowość, która dostępna jest od połowy stycznia br., pojawiła się możliwość automatycznego przekazania 1 proc. podatku dla Fundacji Iskierka.

Najnowsze wersje systemów Symfonia Mała Księgowość oraz Symfonia Start Mała Księgowość firmy Sage wzbogacone zostały o możliwość wskazania Fundacji „Iskierka podczas wypełniania rocznej deklaracji podatkowej. Przygotowując roczny PIT można wybrać szlachetny cel, na który przekazana zostanie kwota równa 1 proc. należnego fiskusowi podatku. Program automatycznie wyliczy wysokość odliczenia w deklaracji i sam wskaże właściwy numer KRS. Z opcji tej można zrezygnować.

„Sage od lat wspiera „Iskierkę”. Teraz także nasi klienci mają możliwość przekazania swojego 1 proc. w dobre ręce. Darowizna przekazana w ten sposób nie uszczupli portfela, a może pomóc chorym dzieciom i ich bliskim. Jest to oczywiście dobrowolna decyzja, można po prostu nie wybierać tej opcji przy wypełnianiu deklaracji PIT-36” – mówi Piotr Durski, Sage sp. z o.o.

Fundacja Iskierka to Organizacja Pożytku Publicznego, działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. W ostatnich latach dzięki pomocy podatników udało się jej m.in. wyremontować dziecięce oddziały szpitalne, zorganizować szkolenia dla personelu medycznego, sfinansować ogólnopolskie badania naukowe a także spełnić wiele dziecięcych marzeń. Na stronach www produktów Sage: http://www.sage.com.pl/Symfonia i http://www.sage.com.pl/Start dostępny jest też krótki film z instrukcją, jak można przekazać 1 proc. podatku w programach Symfonia Mała Księgowość i Symfonia Start Mała Księgowość.

O Fundacji „Iskierka”

Fundacja „Iskierka” to Organizacja Pożytku Publicznego, działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową z trzech śląskich ośrodków: Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu, Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego w Chorzowie. KRS: 0000248546.
http://www.fundacjaiskierka.pl/

 

A to już wiesz?  Bardzo dobry kwartał Grupy PZU - wzrost przypisu składki i rekordowy wynik finansowy netto

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy