Poradnik Wiadomości Branżowe

PIONEERS FESTIVAL dla startupów z ambicjami na sukces

"Udział w PIONEERS FESTIVAL da startupom rzeczywistą przewagę na rynku" - przekonuje Jürgen Furian, organizator wydarzenia. I nie wydają się to słowa bez pokrycia. Od czasu udziału w poprzedniej edycji tego wydarzenia blisko połowa

“Udział w PIONEERS FESTIVAL da startupom rzeczywistą przewagę na rynku” – przekonuje Jürgen Furian, organizator wydarzenia. I nie wydają się to słowa bez pokrycia. Od czasu udziału w poprzedniej edycji tego wydarzenia blisko połowa startupów z Europy Środkowo-Wschodniej odnotowała na swoim koncie sukcesy, głównie w postaci niemałych pieniędzy pozyskanych na rozwój – informuje Natasha Starkell z blogu GoalEurope.

PIONEERS FESTIVAL to kontynuacja ubiegłorocznej wiedeńskiej imprezy dla startupów – STARTUP WEEK, która w tym roku ma być jeszcze bardziej skoncentrowana na potrzebach młodych firm. Wydarzenie zgromadziło wówczas około 2 tysiące uczestników, głównie inwestorów i młodych przedsiębiorców z różnych zakątków Europy oraz mnóstwo pozytywnych opinii. Zmiana nazwy wydarzenia wynika m.in. z celów, jakie tym razem postawili przed sobą organizatorzy.

– Zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy festiwalu i reorganizację programu. PIONERS FESTIVAL będzie wydarzeniem, jakiego jeszcze w Europie nie było, podczas którego skupimy się przede wszystkim na potrzebach startupów. Jeśli decydujesz się poświęcić 4 dni z tygodnia pracy na udział w konferencji, to taka inwestycja musi się opłacać. Dlatego chcemy, by udział w tym wydarzeniu dał startupom rzeczywistą przewagę na rynku – tłumaczy Jürgen Furian ze STARTeurope, współorganizator PIONEERS FESTIVAL.

Czy startupom z Polski opłacało się tam jechać w zeszłym roku?

Możecie o to bezpośrednio zapytać przedstawicieli SaveUp.pl (projekt ten znalazł się w finale konkursu dla startupów STARTUP WEEK), Zubibu.com, BookLikes.com oraz PrivacyProtector.pl. Możecie również obejrzeć dyskusję, którą przeprowadziła z nimi ekipa Dziennika Internautów w ostatnim dniu tego wydarzenia (zobacz: Wrażenia polskich startupów ze Startup Week), a także opinię Bartka Goli ze SpeedUp Group.

PIONEERS FESTIVAL rozpocznie się 28.10.2012. To będzie dzień dedykowany startupom, które zakwalifikowały się do konkursu Startup Challenge. Przedstawiciele młodych firm będą mogli w tym dniu porozmawiać z mentorami i doszlifować swoje prezentacje. Natomiast 29 października odbędzie się Investors Day, czyli dzień, w którym startupy będą prezentowały swoje pomysły przed gronem inwestorów.

A to już wiesz?  Acronis w raporcie Enterprise Backup & Recovery Magic Quadrant 2012

Oficjalne rozpoczęcie konferencji PIONEERS FESTIVAL nastąpi 30 października. Będzie to dwudniowe wydarzenie, podczas którego odbędzie się szereg prezentacji i warsztatów – blisko 60 sesji. Finał konkursu zaplanowano na ostatni dzień wydarzenia, czyli 31 października, a tuż po nim odbędzie się Halloweenowe przyjęcie dla uczestników.

Kto będzie doradzał, oceniał i dzielił się swoimi doświadczeniami? 

W PIONEERS FESTIVAL udział wezmą m.in. Om Malik – założyciel GigaOM, Matt Mullenweg – założyciel WordPressa, Peter Vesterbacka – CMO Rovio, Esther Loewy – Bootcamp Ventures, Lars Hinrichs z HackFwd, Jon Bradford ze Springford oraz ponownie Bartek Gola ze SpeedUp Group. Pełną listę prelegentów oraz sędziów znajdziecie na stronie: pioneersfestival.com. Te osoby będą nie tylko dzieliły się swoimi doświadczeniami, ale będą przede wszystkim służyły swoją radą oraz oceniały startupy, które zakwalifikują się do konkursu Startup Challenge.

Kandydatury do udziału w konkursie na najlepszy startup Europy, organizowanym w ramach tej imprezy, można zgłaszać tylko do 7 września br. Do wygrania 25 tys. euro i prezentacja przed gronem inwestorów z całej Europy i USA. Startupy mogą zgłaszać się na stronie 

pioneersfestival.com

Zwycięzca konkursu Startup Challenge otrzyma w tym roku nagrodę w wysokości 25 tys. euro. Ale tak naprawdę każdy startup, który zakwalifikuje się do konkursu może czuć się wygranym. Liczą się bowiem nie tylko pieniądze, ale również możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na biznes przed gronem największych europejskich inwestorów, pozyskana od nich wiedza oraz kontakty. To często jest cenniejsze niż pieniądze.

Tymczasem na kanale YouTube Pioneers Festival znajdziecie szereg materiałów oraz wywiadów z uczestnikami październikowego wydarzenia.

Dziennik Internautów (di24.pl) ma zaszczyt znaleźć się wśród ambasadorów i partnerów medialnych PIONEERS FESTIVAL, pośród takich wydawnictw jak GigaOm, The Next Web, Wired, GoalEurope, The Kernel, Startup Business, Gründerszene, futurezone.at oraz Startups.ro.

A to już wiesz?  Atrakcyjna „Rodzina na Swoim” w PKO Banku Polskim z prowizją 0% i marżą od 1,2%

Więcej informacji udzielają:

Kimberley Campbell
Head of Communications

STARTeurope | JFDI GmbH
m: +43 6508354165
Email: [email protected]

oraz

Krzysztof Gontarek

redaktor naczelny Dziennika Internautów

m: +48606306168 | email: [email protected]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy