Wiadomości Branżowe

ENERGA-Operator: Milion wizyt mniej dzięki inteligentnym licznikom

Liczba zdalnych odczytów z liczników inteligentnych przekazanych do sprzedawców energii na potrzeby rozliczeń przekroczyła milion (1,16 mln). Klienci, u których odczyt odbywa się w sposób zdalny, mają obniżoną opłatę abonamentową na rachunku za energię elektryczną.Przekazywanie zdalnych odczytów na potrzeby rozliczeń z klientami rozpoczęło się w lutym 2013 roku. W lokalizacjach, w których projekt został zakończony, skuteczność pozyskiwanych danych rozliczeniowych jest wyższa niż wymagana przez Urząd Regulacji Energetyki i wynosi 98%. Liczba zdalnych odczytów na potrzeby fakturowania systematycznie rośnie i obecnie wynosi ok. 150 tys. miesięcznie. Zdecydowana większość odczytów realizowana jest co dwa miesiące. Szacujemy że na przełomie roku liczba odczytów z systemu AMI użyta dla potrzeb fakturowania przekroczy 2 miliony.Oprócz pozyskiwania danych pomiarowych na potrzeby rozliczeń, Energa-Operator wykonała także ponad 5 tysięcy zdalnych operacji na licznikach, obejmujących np. wznowienie i wstrzymanie dostaw energii, bez konieczności wizyt inkasenta.Klienci spółki, u których zamontowano liczniki zdalnego odczytu  płacą niższą

Liczba zdalnych odczytów z liczników inteligentnych przekazanych do sprzedawców energii na potrzeby rozliczeń przekroczyła milion (1,16 mln). Klienci, u których odczyt odbywa się w sposób zdalny, mają obniżoną opłatę abonamentową na rachunku za energię elektryczną.

Przekazywanie zdalnych odczytów na potrzeby rozliczeń z klientami rozpoczęło się w lutym 2013 roku. W lokalizacjach, w których projekt został zakończony, skuteczność pozyskiwanych danych rozliczeniowych jest wyższa niż wymagana przez Urząd Regulacji Energetyki i wynosi 98%. Liczba zdalnych odczytów na potrzeby fakturowania systematycznie rośnie i obecnie wynosi ok. 150 tys. miesięcznie. Zdecydowana większość odczytów realizowana jest co dwa miesiące. Szacujemy że na przełomie roku liczba odczytów z systemu AMI użyta dla potrzeb fakturowania przekroczy 2 miliony.

Oprócz pozyskiwania danych pomiarowych na potrzeby rozliczeń, Energa-Operator wykonała także ponad 5 tysięcy zdalnych operacji na licznikach, obejmujących np. wznowienie i wstrzymanie dostaw energii, bez konieczności wizyt inkasenta.

Klienci spółki, u których zamontowano liczniki zdalnego odczytu  płacą niższą opłatę abonamentową (jeden ze składników rachunku za energię) . Dla odczytu 2-miesięcznego jest to 58 groszy, wobec 1,31 zł opłacanych przez klientów, których liczniki odczytywane są metodą tradycyjną, poprzez inkasenta.

Plany Energa-Operator zakładają objęcie systemem zdalnych odczytów kolejnych klientów spółki. Będzie to możliwe po instalacji kolejnych 450 tys. liczników. W tym celu firma modernizuje już stacje transformatorowe i przygotowuje odpowiednią infrastrukturę do przesyłu danych. Sam montaż urządzeń u klientów rozpocznie się jeszcze w tym roku. Montaż jest bezpłatny i nie wymaga żadnych zmian w umowie z dostawcą energii.

Więcej informacji o systemie i sposobie działania inteligentnych liczników można zobaczyć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=pLpyJPCA8Go


dostarczył infoWire.pl

Źródło ENERGA-Operator. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  DTZ doradzał przy sprzedaży Hal Magazynowo-Biurowych Ideal Idea przy ulicy Działkowej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy