Banki

Contact Centre ING Banku Śląskiego wiceliderem rankingu jakości obsługi klienta

ING Bank Śląski zajął drugie miejsce w badaniu jakości obsługi klienta w kontakcie przez infolinie banków oraz e-mail. Badanie zostało przeprowadzone przez niezależny instytut badawczy

ING Bank Śląski zajął drugie miejsce w badaniu jakości obsługi klienta w kontakcie przez infolinie banków oraz e-mail. Badanie zostało przeprowadzone przez niezależny instytut badawczy ARC Rynek i Opinia i objęło 11 banków.

ING Bank Śląski został wiceliderem klasyfikacji łącznej, oceniającej zarówno kontakt telefoniczny jak i e-mailowy. Bank wyprzedził m.in. BZ WBK, Pekao S.A., PKO BP, Citibank, Millenium oraz mBank. Zwycięzcą klasyfikacji został Alior Bank.

ING Bank Śląski zajął drugie miejsce w audycie telefonicznym, w którym ocenie poddano infolinię (m.in. dostępność, czas oczekiwania, jakość połączenia) oraz pracę konsultantów (m.in. zaangażowanie, wiedza o produktach). Z badania wynika, że konsultanci telefoniczni ING oraz BZ WBK (pierwsze miejsce w audycie telefonicznym) są najbardziej uprzejmi, udzielają najbardziej wyczerpujących informacji produktowych, generują najwyższe ogólne oceny rozmowy oraz najmniej wskazań na trudności podczas kontaktu telefonicznego. ING Bank Śląski znalazł się także w ścisłej czołówce pod względem czasu oczekiwania na połączenie z konsultantem oraz w klasyfikacji oceniającej kontakt e-mailowy / przez formularz internetowy (drugie miejsce w rankingu).

Badanie zostało przeprowadzone techniką Mystery Caller przy pomocy audytorów ARC Rynek i Opinia w dniach 25 maja – 14 czerwca 2010. Przeprowadzono łącznie 1760 audytów.

http://media.ingbank.pl/pr/165543/contact-centre-ing-banku-slaskiego-wiceliderem-rankingu-jakosci-obslugi-klienta

A to już wiesz?  Cyfrowa rewolucja usług finansowych. Placówkom bankowym nie grozi likwidacja, ale będą musiały się zmieniać

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy