Wiadomości Branżowe

3M w pierwszej dziesiątce rankingu Barron’s

Amerykański tygodnik finansowy Barron’s opublikował listę 100 najbardziej szanowanych przedsiębiorstw świata. Koncern 3M już po raz kolejny znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu, wyprzedzając takie firmy jak IBM czy McDonald’s.Coroczny ranking prestiżowego magazynu Barron’s, publikowany od 2005 roku, jest konkurencyjnym zestawieniem dla Forbes'a i jego listy największych spółek świata. Eksperci finansowi Barron’s poddają ocenie sto największych przedsiębiorstw na świecie pod względem wartości rynkowej. Biorą pod uwagę także takie czynniki, jak strategia biznesowa, silny management, etyka biznesowa, innowacyjność oraz przewaga konkurencyjna. Na 7. miejscu listy znalazł się amerykański lider innowacji, firma 3M.Siłą firmy są innowacje – 3M zatrudnia ponad 8000 naukowców na całym świecie, a dzięki ich pracy koncern każdego roku rejestruje ponad 500 patentów. W swoim portfolio 3M ma ponad 55 000 produktów, wśród nich marki takie, jak Scotch ®, Post-it ®, Scotchgard™, Nexcare, Command™, Scotchlite™, czy Viscoplast. Dostarczanie rozwiązań z tak różnych, a często bardzo odległych od siebie branż, możliwe jest dzięki

Amerykański tygodnik finansowy Barron’s opublikował listę 100 najbardziej szanowanych przedsiębiorstw świata. Koncern 3M już po raz kolejny znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu, wyprzedzając takie firmy jak IBM czy McDonald’s.

Coroczny ranking prestiżowego magazynu Barron’s, publikowany od 2005 roku, jest konkurencyjnym zestawieniem dla Forbes’a i jego listy największych spółek świata. Eksperci finansowi Barron’s poddają ocenie sto największych przedsiębiorstw na świecie pod względem wartości rynkowej. Biorą pod uwagę także takie czynniki, jak strategia biznesowa, silny management, etyka biznesowa, innowacyjność oraz przewaga konkurencyjna. Na 7. miejscu listy znalazł się amerykański lider innowacji, firma 3M.

Siłą firmy są innowacje – 3M zatrudnia ponad 8000 naukowców na całym świecie, a dzięki ich pracy koncern każdego roku rejestruje ponad 500 patentów. W swoim portfolio 3M ma ponad 55 000 produktów, wśród nich marki takie, jak Scotch ®, Post-it ®, Scotchgard™, Nexcare, Command™, Scotchlite™, czy Viscoplast. Dostarczanie rozwiązań z tak różnych, a często bardzo odległych od siebie branż, możliwe jest dzięki unikalnej filozofii firmy, którą koncern chwali się od wielu lat – połączenie pomysłów i wzajemnych inspiracji w oparciu o 46 platform technologicznych.

Sukces 3M to połączenie najwyższych standardów zarządzania, ciągłego rozwoju technologii oraz bliskiego partnerstwa z naszymi klientami. Staramy się aby w osiąganiu założonych celów biznesowych zawsze towarzyszyła nam troska o środowisko naturalne oraz odpowiedzialność społeczna – mówi Ilona Gajewska CM&PR Specialist 3M Poland. – Największym kapitałem firmy 3M są jej pracownicy, dlatego dbamy o to, aby kultura organizacyjna wyzwalała i konsekwentnie rozbudzała ich potencjał przywódczy. Udało nam się stworzyć unikalne środowisko pracy, zorientowane na rozwój i zaangażowanie każdego pracownika, bez względu na zajmowane stanowisko.

3M zatrudnia ponad 88 000 pracowników w 70 krajach. W Polsce, w głównej siedzibie 3M w Kajetanach,
a także w 4 ośrodkach produkcyjnych pracuje ponad 1 600 osób. Do tej pory amerykański koncern zainwestował w naszym kraju ponad 350 mln USD. Firma jest wysoko oceniana nie tylko globalnie, w Polsce 3M jest laureatem tytułu „Firmy XX-lecia 1990-2010” i Perły Polskiej Gospodarki 2012 czy „Business Superbrand 2013”.

A to już wiesz?  Kolejna firma dołącza do Hicron Group

10 najbardziej cenionych spółek świata
1.    Berkshire Hathaway
2.    Walt Disney
3.    Apple
4.    Google
5.    Coca-Cola
6.    Amazon
7.    3M
8.    McDonald’s
9.    United Parcel Services
10.    IBM

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy