Banki

3M dla Alior Banku

Firma 3M była odpowiedzialna za projekt wizualizacji graficznej placówek Alior Banku. Do zadań firmy należało stworzenie podświetlanych paneli nad placówkami, aranżacja przestrzeni wokół bankomatów oraz przygotowanie wystroju wnętrza. Firma zarządzała projektem, począwszy od przygotowania oferty, doboru produktów i koordynacji działań związanych z projektem brandingu wszystkich oddziałów.

„Decyzja o powierzeniu wykonawstwa wizualizacji zewnętrznej i wewnętrznej oddziałów Alior Banku firmie 3M była uzasadniona najwyższym poziomem produktów i usług oferowanych przez koncern. Dodatkowo zwróciliśmy uwagę na szybki termin realizacji, kompleksowość oferty oraz wieloletnią gwarancję nie tylko produktów, ale również wykonawstwa. Efekty, które otrzymaliśmy w pełni potwierdzają trafność decyzji” – powiedział Wojciech Mękwiński – dyrektor ds. rozwoju, Alior Bank.

Case study:

1) projekt:

Wizualizacja graficzna (zewnętrzna i wewnętrzna) oddziałów Alior Banku

2) czas i miejsce realizacji:

Oddziały Banku Alior na terenie całej Polski.

czas – 2008 rok

3) cel:

3M zostało wybrane przez Alior Bank do przeprowadzenia projektu brandingowego wszystkich placówek banku otwieranych w 2008r. W skład projektu wchodziło stworzenie podświetlanych paneli nad placówkami, aranżacja przestrzeni wokół bankomatów oraz przygotowanie wystroju wnętrza.

Celem działań 3M było:

* wybranie odpowiednich materiałów i technologii z portfolio 3M – do wnętrza oddziałów baku (folie separatory, grafika do dekoracji ścian) oraz na witrynę (podświetlane kasetony, folie na szyby, folia VikutitiTM do tylnej projekcji)
* doradztwo w zakresie aplikacji zarekomendowanych przez 3M materiałów
* przeszkolenie wykonawców odpowiedzialnych za przygotowanie reklam świetlnych
* bieżący nadzór nad realizacją wszystkich oddziałów banku.

Firma 3M jest liderem w dostarczaniu wysokiej jakości folii do wizualizacji graficznej z segmentu premium. Jako pierwsza firma na świecie opracowała folie translucentne do zastosowań reklamowych. W ofercie posiada również specjalistyczne folie rozpraszające światło, pozwalając na uzyskanie wyjątkowo estetycznych efektów. Dzięki najwyższej jakości materiałom i kompleksowości usług – doradztwie ze strony 3M w kwestii doboru materiałów dla klienta, oraz serwisu szkoleniowego dla wykonawców (z technologii oraz sposobów aplikacji i możliwości wykorzystania materiałów graficznych) zadanie przeprowadzenia brandingu placówek Alior Polska zostało powierzone 3M Poland.

4) realizacja:

Firma 3M Poland zarządzała projektem począwszy od dostarczenia materiałów i rozwiązań do wizualizacji ponad 200 oddziałów Alior Banku na terenie całej Polski poprzez kontrolę nad pracami w każdej z placówek. Do wizualizacji wnętrza oddziałów Banku Alior oraz witryn wykorzystane zostały następujące produkty firmy 3M:

* folie do produkcji kasetonów – folie translucentne z serii SC 3630 w kolorze specjalnym zgodnym ze specyfikacją klienta instalowane na 3M Panagraphics III.
* folia LEF (3635-100) użyta do wyklejenia tyłu kasetonów, dzięki której światło równomiernie się rozprasza i daje wrażenie równomiernego, ładnego koloru
* folie do dekoracji szkła (regały, stojaki) w kolorze Biały Szron (7755-324), luksusowa, bardzo dekoracyjna
* folie IJ40-10 wraz z laminatem IJ40-114R do drukowania grafiki na ściany wewnątrz placówek Banku Alior.
* folie do tylnej projekcji VikuitiTM.

Realizacja tak dużego przedsięwzięcia, jakim było przygotowanie oferty, dobór produktów i koordynacja działań związanych z projektem brandingu wszystkich oddziałów Banku Alior w Polsce, wymagała ogromnego zaangażowania sił i środków ze strony 3M. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów końcowych ze względu na fakt, że nasze produkty i proponowane rozwiązania spełniły oczekiwania inwestora.

O 3M Company

3M Company jest liderem na światowych rynkach w większości oferowanych linii produkcyjnych, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową i operacyjną w 60 krajach. 3M zatrudnia 67.000 pracowników i dysponuje gamą 50.000 produktów. 3M jest liderem na wielu rynkach, m.in. na rynku przemysłowym, transportu i drogownictwa, telekomunikacji, bezpieczeństwa, ochrony i zabezpieczeń, produktów medycznych i stomatologicznych. Kluczem do sukcesu 3M są: wszechstronność, innowacyjność i poważne podejście do zagadnień ochrony środowiska naturalnego. Atutem firmy jest silna baza technologiczna. Od wielu lat główne założenia strategii firmy pozostają niezmienne – są nimi: ciągły rozwój innowacyjnych technologii i produktów oraz ekspansja na nowe rynki. (www.3m.com)
Firma 3M Company znana jest z takich marek jak: Command™, Cuno, Filtrete™, Littmann®, Nexcare™, Post-it®, Viscoplast, Scotch®, Scotch-Brite™, Scotchgard™, Scotchlite™, Scotchprint® Graphics, Thinsulate™, Vikuiti™
3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach
i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu oferujące m.in. popularne plastry 3M Viscoplast, sztuczne unieruchomienia Scotchcast™ oraz folię optyczną do monitorów LCD. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10.000 produktów. Lokalna oferta jest przygotowywana w kilkunastu działach firmy (www.3m.pl).
http://media.edelman.pl/pl/pr/115406/3m-dla-alior-banku

hastagi na stronie:

#maciej halt#alior b#wojciech mękwiński#mękwiński wojciech

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy