Poradnik Wiadomości Branżowe

Bankowość transakcyjna Pekao po raz drugi z rzędu najlepsza w Polsce

Bank Pekao został najlepszym bankiem w Polsce w zakresie usług bankowości transakcyjnej, tym samym obronił tytuł przyznany w zeszłym roku przez Magazyn Euromoney. Wyniki tegorocznego konkursu stawiają Pekao wśród najlepszych na świecie

Bank Pekao został najlepszym bankiem w Polsce w zakresie usług bankowości transakcyjnej, tym samym obronił tytuł przyznany w zeszłym roku przez Magazyn Euromoney. Wyniki tegorocznego konkursu stawiają Pekao wśród najlepszych na świecie banków oferujących bankowość transakcyjną dla korporacji w trzech kategoriach: “wiedzy branżowej i doświadczenia”, “wsparcia technicznego i doradztwa” oraz “zgodności z systemami klienta”.

W ankiecie zorganizowanej przez prestiżowy miesięcznik Euromoney wzięło udział ponad 17 tysięcy międzynarodowych korporacji, które oceniały produkty i usługi bankowości transakcyjnej w poszczególnych krajach. O sukcesie Banku Pekao zdecydowało między innymi  stałe poszerzanie dostępnych usług w zakresie bankowości transakcyjnej, w tym udostępnianie coraz większej ilości produktów na platformie elektronicznej PekaoBiznes24.   

– Produkty i usługi bankowości transakcyjnej są tym, z czego klient korporacyjny korzysta na co dzień, są podstawą relacji firmy z bankiem. Od jakości świadczonych usług i ich innowacyjności zależy w głównej mierze postrzeganie Banku przez klienta korporacyjnego. Nagroda przyznana przez Magazyn Euromoney jest tak istotna, gdyż to sami klienci wybierają najlepszy ich zdaniem bank – powiedział Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Pekao SA, nadzorujący pion bankowości korporacyjnej i rynków finansowych

Podobnie jak Pekao, także UniCredit został najlepszym bankiem z ofertą bankowości transakcyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tej samej konkurencji banki z Grupy UniCredit uzyskały najwięcej głosów także w następujących sześciu krajach: Bośnia i Hercegowina, Czechy, Chorwacja, Węgry, Rumunia oraz Słowenia.

– Usługi ponadgraniczne to podstawa strategii UniCredit wobec klientów korporacyjnych. Od dawna pracujemy nad poprawą satysfakcji naszych klientów. Regularnie z nimi rozmawiamy, aby poznać ich opinię o świadczonych usługach. Zadowolenie klienta jest głównym czynnikiem branym pod uwagę przy tworzeniu nowych produktów. Nasz model obsługi i struktury podejmowania decyzji podporządkowane są temu celowi  – powiedział Gianni Franco Papa, Szef Pionu Europy Środkowo-Wschodniej w Grupie UniCredit.  

A to już wiesz?  BRE Ubezpieczenia zaangażowane w edukację ubezpieczeniową

Magazyn Euromoney uznawany jest za jeden z najważniejszych tytułów zajmujących się międzynarodową bankowością oraz finansami.  Od 1992 roku magazyn przyznaje nagrody najefektywniejszym instytucjom finansowym, jak również najlepszym bankom w ponad 100 krajach.


Dalszych informacji udziela:  Tomasz Bogusławski, Biuro Prasowe Banku Pekao 661 380  477

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce (wg. stress-testów przeprowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego w lipcu 2011 roku) i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec pierwszego kwartału 2012  r. na poziomie 18,9%).

Bank Pekao SA jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez „Euromoney”. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”, ostatnio w 2010 roku.  W 2011 roku po raz czwarty z rzędu otrzymał prestiżowe nagrody magazynu „Global Finance” za usługi bankowości korporacyjnej, która została uhonorowana m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca. W bankowości detalicznej bank zdobył w 2011 i 2012 roku godło „Teraz Polska” za system bankowości elektronicznej Pekao24  i kompleksową ofertę bankowości mobilnej.

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa domy maklerskie oraz spółki oferujące leasing i faktoring.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia w sumie ok. 160 tys. osób. 

A to już wiesz?  Rynek pracy słabnie, realnie zarabiamy coraz mniej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy