Biznes Motoryzacja

Auto i rower w wynajmie – Arval wprowadza ofertę 6 Wheels

Arval Service Lease Polska, spółka z Grupy BNP Paribas specjalizującą się w wynajmie długoterminowym pojazdów, rusza z wiosenną ofensywą i proponuje klientom włączenie do flot także

Data publikacji: 2021-03-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Auto i rower w wynajmie – Arval wprowadza ofertę 6 Wheels
Kategoria: Motoryzacja, BIZNES

Arval Service Lease Polska, spółka z Grupy BNP Paribas specjalizującą się w wynajmie długoterminowym pojazdów, rusza z wiosenną ofensywą i proponuje klientom włączenie do flot także rowerów.

Auto i rower w wynajmie – Arval wprowadza ofertę 6 Wheels

W chłodne dni autem, a w słoneczne rowerem elektrycznym – tak może wyglądać dojazd do pracy kierowców, korzystających z pakietu Arval 6 Wheels. To pierwsza oferta na polskim rynku Car Fleet Management, która umożliwia wynajem samochodu i roweru z pełnym pakietem serwisowym i ubezpieczeniem. Dodatkowo klienci korzystający z nowej oferty Arval otrzymają w pakiecie bagażnik marki Thule, który umożliwi przewożenie roweru np. podczas wakacji.

Arval Service Lease Polska, spółka z Grupy BNP Paribas specjalizującą się w wynajmie długoterminowym pojazdów, rusza z wiosenną ofensywą i proponuje klientom włączenie do flot także jednośladów. Rowery, dostępne dotychczas w ramach usługi Arval Bike Lease, można teraz wynająć w pakiecie z samochodem. Oferta Arval 6 Wheels dostępna jest dla wszystkich klientów biznesowych firmy. Rower elektryczny lub tradycyjny może być zamówiony zarówno w pakiecie z nowym autem, jak i z tym już użytkowanym. W obu przypadkach użytkownik otrzyma w prezencie od Arval bagażnik do transportu jednośladu, renomowanej marki Thule. 

Jak wynika z badania przeprowadzonego w zeszłym roku na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, aż 41% Polaków ograniczyło przejazdy innymi środkami transportu na rzecz roweru, a 24% korzystało z jednośladu częściej niż rok wcześniej. 

– W ciągu ostatniego roku obserwowaliśmy prawdziwy boom na rowery. W związku z pandemią COVID-19 stały się one jednym z najchętniej wybieranych, bo też najbezpieczniejszych środków transportu. Jednoślad to świetna alternatywa dla komunikacji miejskiej, a zmiany w pogodzie sprawiają, że sezon rowerowy znacznie się wydłużył – w tym roku zaczął się już pod koniec lutego. Dlatego chcemy zaproponować naszym klientom pakiet, który zapewni im jeszcze większą mobilność. W ramach oferty 6 Wheels można korzystać z roweru elektrycznego, którym dotrzemy do pracy lub pojedziemy na weekendową wycieczkę oraz z samochodu, przydatnego w deszczowe czy chłodne dni, a także podczas większych zakupów i dalszych wyjazdów. Idąc krok dalej, rozwiązaniem idealnym w takim pakiecie byłby samochód elektryczny. Osiągamy wtedy w pełni zrównoważoną mobilność – mówi Bartłomiej Kwapisz, Head of Marketing & Innovations w Arval Service Lease Polska. 

A to już wiesz?  Inwestycje infrastrukturalne napędzają budownictwo. W tym roku branża może wzrosnąć o ok. 8 proc., ale zaczyna brakować rąk do pracy

Klienci, którzy zdecydują się na rozbudowę floty o jednoślady, mogą liczyć na kompleksową obsługę tych pojazdów. Arval może dostarczyć je wraz ze wszystkimi przydatnymi akcesoriami, takimi jak kaski, czy koszyki, jak również wyposażyć klienta w stacje parkingowe. W dodatkowym pakiecie dostępna jest także usługa przechowywania rowerów zimą oraz serwis door-to-door.

W firmach, które stosują tzw. politykę „user-chooser”, czyli tam gdzie kierowca ma możliwość wyboru samochodu w ramach przyznanego miesięcznego budżetu, Arval będzie zachęcał do rezygnacji z niektórych opcji wyposażenia auta na rzecz zamówienia roweru. Dzięki temu użytkownik zyska nową formę mobilności, jednocześnie mieszcząc się w ramach firmowego budżetu.

– Wystarczy rozejrzeć się po ulicach, by zauważyć, że sezon rowerowy rozpoczął się natychmiast po pierwszych roztopach. Na ścieżkach przybywa cyklistów, a mając w pamięci ubiegły rok, prawdopodobnie niebawem w sklepach zacznie brakować rowerów. Wynika to z kilku przyczyn. Jednoślady bardzo zyskały na popularności w czasie pandemii, ale nie bez znaczenia jest też rosnąca świadomość ekologiczna Polaków. Problem z dostępnością rowerów wynika także z opóźnień w dostawach komponentów do tych pojazdów. Możliwość korzystania ze służbowego jednośladu, dostępnego dla pracownika także w czasie wolnym, staje się więc bardzo atrakcyjnym benefitem. Szczególnie w sytuacji powtarzających się lockdownów, gdy klasyczne systemy motywacyjne, jak karty na siłownię czy bilety do kin i teatrów, przestają funkcjonować – wyjaśnia Rafał Tarnacki, Product & Innovations Manager w Arval Service Lease Polska.

Co ważne, Arval gwarantuje natychmiastową dostawę roweru po zamówieniu, a po skończonym okresie wynajmu pracownik może stać się właścicielem jednośladu, płacąc zaledwie ułamek jego ceny rynkowej.

Regularna oferta Arval Bike Lease jest także cały czas dostępna dla klientów biznesowych, którzy chcą zaoferować swoim pracownikom nieposiadającym przypisanych aut służbowych, dodatkowy benefit pracowniczy.  Pojedyncze lub flotowe rowery mogą być wykorzystywane zarówno na dojazdy do pracy, jak i w celach prywatnych. 

A to już wiesz?  M. Zawisza (PGNiG): Polsce nie zabraknie gazu, jeśli Rosja wstrzyma tranzyt przez Ukrainę

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:

Auto i rower w wynajmie - Arval wprowadza ofertę 6 Wheels Motoryzacja, BIZNES - Arval Service Lease Polska, spółka z Grupy BNP Paribas specjalizującą się w wynajmie długoterminowym pojazdów, rusza z wiosenną ofensywą i proponuje klientom włączenie do flot także rowerów.
Hashtagi: #Motoryzacja #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy